• Google Plus'da hashtag'ler

Google Plus HashtagHashtag, kullanıcıların belirli bir konuyla ilgili görüşmeler bulup bunlara katılmasına yardımcı olan, # işaretiyle başlayan (örneğin, #Aşçılık) kelime veya kelime öbeğidir (boşluksuz). Bir hashtag'in tıklanması ilgili içeriği gösterir.

Yayınlarınızda hashtag'leri kullanma

Hashtag'leri yayınınızın metni içinde bir yere yazarak kullanın. Aşağıda birkaç örnek verilmiştir:

  • "#VejeteryanYemekler ile ilgili bu mükemmel ipuçlarını yeni öğrendim".
  • "En kötüsü #Pazartesi. #Uykusuzluk #YapacakÇokİşVar"

Ayrıca Google+ yayınlarınızda kullandığınız hashtag'ler ilgili hashtag'ler olarak yayınınızın üst tarafında da görünebilir.

İlgili hashtag'ler

Bir yayının üst tarafında görünen hashtag'ler yayının içeriğiyle ilgilidir. Bir hashtag'i tıklamak, ilgili yayınları keşfetmenize olanak tanır.

Gri renkli hashtag'ler yayının sahibi tarafından kullanılanlardır, mavi renkli hashtag'ler ise Google tarafından yayının içeriğine bağlı olarak eklenir. İlgili hashtag'ler yayınların keşfedilmesine yardımcı olur ve söz konusu yayının içeriğiyle ilgili görüşmeler oluşturur.

Yayınlarınızdan ilgili hashtag'leri kaldırma

Yayınınızın üst tarafındaki ilgili özel hashtag'i kaldırmak için:

İmlecinizi, kaldırmak istediğiniz hastag'in üzerine getirin ve ardından, görünen X işaretini tıklayın. Bu işlem yalnızca yazdığınız yayınlarda kullanılabilir. Yayınınızın metninde kullanılan hashtag'ler etkilenmez.

Oluşturdunuz yeni yayınlara Google'dan eklenen ilgili hashtag'lere sahip olma özelliğini devre dışı bırakmak için:

Google+ Ayarları sayfanıza gidin ve "Hashtag'ler" adlı bölüme bakın. Ardından "Yeni oluşturulan yayınlara Google'dan ilgili hashtag'leri ekle" kutusunun işaretini kaldırın.

Not: Yayınınızda kullandığınız hashtag'ler, oluşturduğunuz yeni yayınların üst tarafında ilgili hashtag'ler olarak (gri renkte) gösterilmeye devam eder. Mevcut yayınlarınızda Google'dan ilgili hashtag'leri kaldırmak için hashtag'leri tek tek kaldırmak üzere yukarıdaki talimatları uygulayın.