•  Google+ Hashtagleri Arama Sonuçlarında Çıkacak

Google Aramada HashtagGoogle, Google+’ın değerine değer katmaya devam ediyor. Neredeyse bütün sosyal ağların kullandığı hashtagleri. Google+ geçtiğimiz aylarda yayına almıştı. Şimdi ise Google+ yayına aldığı hashtaglerin diğer sosyal ağlardan farkı ise google arama sonuçlarında çıkacak olması olacak.

Google yaptığı açıklama da, arama çubuğuna belirli bir etiketi yazan kullanıcıların karşısına arama sonuçlarıyla beraber, Google+ sonuçları da çıkacak. Bununla ilgili geçtiğimiz günlerde Google Business ile Firma rehberi oluşturranların firma isimlerini yazmaları durumunda sağ tarafda o firmaya ait Google Business sayfası açılıyordu. Anlaşılan Google+ diğer sosyal ağlara bu özellik ile daha cazibe merkezi olacağı görülüyor.

Google Aramada Hashtag 1

Google+ paylaşımlarına tıkladığınız zaman kullanıcı Google+ sayfasına yönlendirilecek. Kullanıcılar bu özellik kapsamında diğer sosyal ağlardaki bağlantıları da görebilecek.

Güncelleme ilk olarak google.com ve google.ca  adresleri üzerinden arama gerçekleştiren ve Google dili İngilizce olarak kullanıcılara dağıtılacak.